Search - Ignite Gallery
Search - JEvent Locations
Search - Události - Events
Search - Kategorie - Category
Search - Kontakty
Search - Obsah - Article
Search - Kanály
Search - Štítky
Search - Media
Search - Reporty

Videa a webkamery z okolí | Video and webcams from...

Události - Report - Events
Ankety a hlasování - Poll and Vote

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Mikulov - znakMikulov (německy Nikolsburg, v jidiš ניקאלשבורג Nikolsburg, hebrejsky מיקולוב‎‎) je město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 18 km západně od Břeclavi na hranicích s Rakouskem. Žije zde přibližně 7 400 obyvatel. Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Podle města je pojmenována Mikulovská vinařská podoblast.

Město je položeno ve členitém terénu na jižním okraji Pavlovských vrchů. Jeho dominantou je zámek na skále západně od náměstí. Na východě je přírodní rezervace Svatý kopeček a na severu vrch Turold. Mezi ním a zámkem ještě ční menší vápencový pahorek se zříceninou Kozí hrádek, poskytující kruhový rozhled na celé město. Západní strana se otevírá do roviny, na jihu se nedaleko od města nachází nevysoký Šibeniční vrch a pod ním rybník Šibeník. Další vodní plochou v zázemí Mikulova je zatopený lom Janičův vrch při silnici na Velké Pavlovice.

Město leží na důležitém silničním hraničním přechodu z Česka do Rakouska na trase Brno - Vídeň (silnice I/52, evropská silnice E461). Z ní se zde odpojuje silnice I/40 do Břeclavi a dále silnice II/414 do Hrušovan nad Jevišovkou a silnice II/421 směr Nové Mlýny a Velké Pavlovice. Tranzitní doprava je odvedena z centra pomocí obchvatů.

Na jihozápadě míří z Mikulova dvě zrušené a opuštěné silnice do Rakouska, směr Laa an der Thaya a Falkenstein, po přistoupení Česka do schengenského prostoru částečně obnovené jako cyklostezky.

Přes město vede regionální železniční trať Břeclav–Znojmo (č. 246), zdejší železniční stanice se nazývá Mikulov na Moravě.Mikulov - Pod Radnicí
Náměstí 158/1,Mikulov,Jihomoravský Kraj,69201

Návod pro zobrazení StreetView: Žlutého panáčka umistěte na mapu pro zobrazení ulic | Yellow stick figure place on the map = Street View ↑Mikulov (Czech pronunciation: [ˈmɪkulof]; German: Nikolsburg; Yiddish: ניקאלשבורג‎, Nikolshburg) is a town in the Moravia, South Moravian Region of the Czech Republic.

The town is part of the historic Moravia region, located directly on the border with Lower Austria. In the south, a road border crossing leads to the neighbouring Austrian municipality of Drasenhofen. The highway is part of the European route E461 and is to be extended as the R52 expressway.

Mikulov is situated between the Pavlovské vrchy hilly area and the edge of the Mikulov Highlands, stretching up to the Thaya river and the three Nové Mlýny reservoirs. The Pálava Protected Landscape Area begins in Mikulov, and so does the Moravian Karst.

Mikulov's historic buildings, such as Mikulov Castle, and the surrounding wine country draw tourists from the Czech Republic and neighboring countries. Beginning in Mikulov, the 65 kilometer long Mikulov Wine Trail winds throughout the Mikulov wine region and is a part of wine tourism in the area. Other noteworthy historic sights are the Dietrichstein sepulchre, the old Jewish Quarter, and the Piarist College. Several historic churches and a synagogue, built in various architectural styles, are located in Mikulov, including the Romanesque Church of St. Václav and charnel house, the Baroque Church of St. John the Baptist, St. Sebastian Chapel on the Holy Hill (Svatý Kopeček), the neo-Gothic Eastern Christian Church of St. Nicolas, and the Altschul Synagogue.

Source: WIKIPEDIA
Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře nenalezeny

Populární události | Popular Events

MOD_COMMUNITY_POPULAR_EVENTS_NO_EVENTS
Video Blogy

Fotogalerie TVBV.cz

Webkamera na náměstí TGM v Břeclavi

Video Blogy TVBV.cz na YouTube

Anketa - Poll

Jaký multimediální obsah Vás zajímá?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Nejbližší události

15čec
15 čec 2023
02:00PM - 02:00AM
Retro Music Festival | 15.7.2023 | Břeclav
Zámek Břeclav
25srp
25 srp 2023
10:00AM - 11:00PM
MIKULOVE 2023 - Festival nepopulární hudby - Mikulov
Amfiteátr Mikulov

Komentáře - Comments

Návštěvník - KVHMZ
Poštorenská továrna na smrt - Boří les

Zbytky továrny Muny - Boří Les - Břeclav - Poštorná
Návštěvník - Bike Tower
Aktuální obsazenost cyklověže najdete na adrese http://www.biketower.cz/obsazenost_breclav_nadrazi.p...