Search - Ignite Gallery
Search - JEvent Locations
Search - Události - Events
Search - Kategorie - Category
Search - Kontakty
Search - Obsah - Article
Search - Kanály
Search - Štítky
Search - Media
Search - Reporty
 Vytisknout 

Maurská vodárna


  • Maurská vodárna
  • UNESCO
  • Lednicko-valtický areál
  • Lednice
Change location

 

 

 

 

Maurská vodárna je stavební objekt v Lednicko-valtickém areálu na břehu Zámecké Dyje. Vodárna se nachází asi 250 m severně od lednického zámku, s jehož areálem je od roku 1995 chráněna jako národní kulturní památka České republiky. Tato stavba v maurském stylu byla navržena architektem Wingelmüllerem tak, aby částečně sloužila jako parní lázně a zavlažovací systém parku. Součástí byla turbína, která vyráběla elektřinu pro zámek a hospodářské budovy. Turbínu nainstaloval Viktor Kaplan.

Maurská vodárna

 Autor: HaroldVlastní dílo, CC BY-SA 3.0, OdkazV 60. letech 20. století byla postavena nová vodárna na protilehlém břehu, přesto je objekt využívaný k zavlažování parkových ploch parku a jeho zásobovací služby užitkovou vodou využívají také další podniky. Vzniklo zde informační centrum a stylová kavárna v orientálním stylu.

Zdroj: WIKIPEDIA

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna 4.1 86 Rating

This little structure has been turned into a lil mini market. It sits right above a pond-- Charles Seaton Jr. (ChuckDiesal)

Ok-- Lukáš Polcar

Beautiful building, but a cottage. They sell snacks here, on the opposite bank, when you cross the bridge over the raft, there is a platform for boat -- Barbora Rumpli

A nice souvenir. Inside there is a buffet with refreshments. If you cross the bridge to the other side, you can board the ship. And take part in a riv-- Dominik Krupan

Another of the many interesting buildings in the castle park.-- Marek Dospiva