Vytisknout 

Maurská vodárna


  • Maurská vodárna
  • UNESCO
  • Lednicko-valtický areál
  • Lednice
Change location

 

 

 

 

Maurská vodárna je stavební objekt v Lednicko-valtickém areálu na břehu Zámecké Dyje. Vodárna se nachází asi 250 m severně od lednického zámku, s jehož areálem je od roku 1995 chráněna jako národní kulturní památka České republiky. Tato stavba v maurském stylu byla navržena architektem Wingelmüllerem tak, aby částečně sloužila jako parní lázně a zavlažovací systém parku. Součástí byla turbína, která vyráběla elektřinu pro zámek a hospodářské budovy. Turbínu nainstaloval Viktor Kaplan.

Maurská vodárna

 Autor: HaroldVlastní dílo, CC BY-SA 3.0, OdkazV 60. letech 20. století byla postavena nová vodárna na protilehlém břehu, přesto je objekt využívaný k zavlažování parkových ploch parku a jeho zásobovací služby užitkovou vodou využívají také další podniky. Vzniklo zde informační centrum a stylová kavárna v orientálním stylu.

Zdroj: WIKIPEDIA

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna

 

Maurská vodárna 4.1 78 Rating

This little structure has been turned into a lil mini market. It sits right above a pond-- Charles Seaton Jr. (ChuckDiesal)

Ok-- Lukáš Polcar

Technical monument, dilapidated .. There is a snack bar, boarding and alighting for a sightseeing boat.-- LUKASSS

Historic building, serves as a stall with refreshments.-- Irena Bibrova

Moorish Waterworks is a building in the Lednice-Valtice area on the banks of the Castle Dyje. The waterworks is located about 250 m north of the Ledni-- Michal Mánik

Lednice - video