Search - JEvent Locations
Search - Události - Events
Search - Kategorie - Category
Search - Kontakty
Search - Obsah - Article
Search - Kanály
Search - Štítky
Search - Media
Search - Reporty

Hustopeče - WebkameraHustopeče (německy Auspitz) jsou město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 30 km jižně od Brna, v národopisné oblasti Hanáckého Slovácka. Žije zde přibližně 5 900 obyvatel. Oblast je osídlená už od prehistorických dob, první zmínka o Hustopečích je z 1. poloviny 13. století. Dnes leží na dopravním tahu mezi Brnem a Bratislavou v úrodné a klimaticky teplé oblasti s tradicí pěstování vína a ovocných stromů. Hustopeče byly v 18. století největší vinařskou obcí na Moravě.

 

Městem protéká potok Štinkovka, na okolních svazích jsou mezi vinohrady i původní stepní trávníky. Turistický ruch se soustředí kolem vinařství. Z historických památek je možné jmenovat renesanční budovy na náměstí (Starou radnici, Dům U Synků, kašna Žumberák), v 20. století byla postavena nová radnice a kostel svatého Václava a svaté Anežky České. Těsně okolo města vede dálnice D2.

 

Webkamera - Hustopeče: náměstí

Hustopeče: náměstí

Webkamera - Hustopeče: Plavecký bazén Hustopeče

Hustopeče › North: Plavecký bazén Hustopeče

Publikováno z / Published by Lookr.comHustopeče (Czech pronunciation: [ˈɦustopɛtʃɛ]; German: Auspitz) is a town of Břeclav District in the South Moravian Region of the Czech Republic. It is the centre of the rural Hustopečsko region, known for fruit and wine growing.

The town is situated in the historic Moravia region, within the southern foothils of the Ždánice Forest range. The town centre is located about 25 km (16 mi) northwest of the district capital Břeclav. In the northeast, the D2 motorway runs from Brno to the border with Slovakia.

About 5,800 inhabitants live in the municipal area.

Source: WIKIPEDIA


Video - Hustopeče

ExitHustopeče
,Hustopeče,Jihomoravský Kraj,

Návod pro zobrazení StreetView: Žlutého panáčka umistěte na mapu pro zobrazení ulic | Yellow stick figure place on the map = Street View ↑

Napiš komentář

Odeslat komentář jako host

0
  • Žádné komentáře nenalezeny
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich